Reklama
  • Środa, 22 stycznia 2014 (11:34)

    Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak. Przyjaźń w godzinie próby

W trudnych chwilach aktorka przekonała się, komu naprawdę na niej zależy. Tomasz Karolak jej nie zawiódł.

To miał być jej wielki triumf na scenie Teatru Narodowego. Małgorzata Kożuchowska (42) przygotowywała się niezwykle intensywnie do zagrania Maggie w w sztuce „Kotka na gorącym blaszanym dachu”.

– Włożyłam w tę rolę wiele, jestem pełna lęku, jak moją pracę odbiorą widzowie – mówiła tuż przed premierą. Cieszyła się, że wreszcie uwolni się od wizerunku aktorki serialowej. Niestety, krytycy wystawili gwieździe niezbyt przychylne noty.

Reklama

– Pozbawiona oparcia w reżyserze Kożuchowska sprowadza dramat Maggie do wymiaru telenoweli. Wypada płasko i minoderyjnie, jakby wciąż zabiegała o sympatię widzów. Tymczasem tytułowa bohaterka „Kotki” to jedna z najbrutalniej scharakteryzowanych przez Williamsa bohaterek. Klęska tej roli powinna być dla zdolnej aktorki sygnałem ostrzegawczym, że jednak trudno żenić „Rodzinkę.pl” z graniem poważnych ról na scenie – napisał ostro Jacek Wakar, recenzent Polskiego Radia na łamach „Dziennika Gazety Prawnej”.

Choć równolegle ukazały się pozytywne recenzje, według których „Kożuchowska szarżuje i bierze rolę za rogi”, gwiazda bardzo przejęła się krytyką. Przestała odbierać telefony. By nabrała dystansu, mąż Bartłomiej Wróblewski (33) zabrał ją na krótki wypoczynek.

Serialowy mąż do rany przyłóż!

W trudnych chwilach wielkie wsparcie okazuje przyjaciółce także Tomasz Karolak (42), partnerujący jej od pięciu sezonów na planie „Rodzinki.pl”. – Gośka jest inteligentna, zna swoją wartość. Nie będzie się przejmowała głupotami – skwitował zamieszanie wokół kontrowersyjnej roli Kożuchowskiej jej serialowy mąż.

Zdaniem znajomych aktorki znany z optymistycznego usposobienia przyjaciel jak mało kto potrafi podnieść ją na duchu. – Tomek umie śmiać się z samego siebie i swoich życiowych porażek. Żartuje nawet z trzech oblanych egzaminów do szkoły teatralnej. I opowiada anegdoty o tym, że ci, którzy odmawiali mu niegdyś talentu, teraz chcieliby dostać choć małą rolę w jego teatrze – zdradza osoba z otoczenia aktora.

– Nieprzyzwyczajonej do porażek Gosi poradził, by po prostu nie czytała nieprzychylnych recenzji i robiła swoje. Pod wrażeniem talentu i urody Małgosi Karolak jest od dawna. To on zaproponował producentom „Rodzinki.pl”, by obsadzili ją w roli jego serialowej żony – Natalii Boskiej.

Podczas 5 sezonów pracy na planie aktorzy bardzo się zżyli, zaczęli spotykać się także prywatnie. Uduchowiona Małgorzata nie tylko zdołała wciągnąć przyjaciela w swoje działania charytatywne na rzecz dzieci, ale namówiła go także, by ochrzcił swoją pierworodną córeczkę Lenkę. Honorowymi gośćmi na uroczystości była oczywiście ona i jej mąż Bartek.

Tomek ratuje klan Boskich

Jeszcze niedawno wydawało się, że realizacja „Rodzinki. pl” zmierza do nieuchronnego finału. Klan Boskich miał zniknąć z anteny TVP 2, a jego miejsce miał zająć sitcom „Baron24” z Karolakiem w roli głównej. Tyle, że bez udziału Małgosi... Obrotny aktor cudem zdołał przedłużyć życie swojej serialowej rodzinie.

– Dzięki niesamowitej przedsiębiorczości pozyskał sponsora, dzięki któremu powstanie 6. seria „Rodzinki” – zdradza nasz informator. Co więcej, przyjaźń pomiędzy Małgosią i Tomkiem zaowocuje także wspólną książką! Aktorski duet przygotowuje pozycję, która ma szanse stać się bestsellerem.

Kożuchowska i Karolak będą na jej łamach dyskutować o rodzinie, miłości, partnerstwie. A że poglądy na ten temat mają skrajnie różne, książka będzie z pewnością niezwykle intrygująca. Mając tak oddanych przyjaciół i stabilną pracę, Małgosia nie musi więc aż tak przejmować się recenzjami „Kotki”.

Co więcej, będzie miała wiele okazji, by przekonać recenzentów do swojej kreacji. Bilety wykupiono na wiele tygodni naprzód. Widzowie jednak ją kochają!

Kinga Wieczorek

Na żywo

Zobacz również

  • „Rodzinka.pl” z Tomaszem Karolakiem w roli Ludwika Boskiego znów pojawi się w TVP 2 jesienią. Produkcję przerwano, by Maciej Musiał, czyli serialowy Tomek, mógł przygotować się do matury, a... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.