Reklama
  • Piątek, 23 sierpnia 2013 (13:53)

    Małgorzata Kożuchowska o najlepszej lekturze na całe wakacje

Aktorka relaksuje się czytając książki popularno-naukowe.

Właśnie ruszyły zdjęcia do piątego sezonu uwielbianej przez widzów „rodzinki.pl”.

Ekipa serialu zamieszkała na pewien czas w Gdyni, bo to właśnie tam wybierze się na wakacje serialowa rodzina Boskich. Małgorzata Kożuchowska (42), która słynie ze swojego perfekcjonizmu, w przerwach na planie zdjęciowym nie musi powtarzać gorączkowo tekstu, bo już dawno go opanowała.

Reklama

Wolny czas aktorka wykorzystuje, by odprężyć się i zrelaksować, np. czytając książkę.

Do Gdyni zabrała publikację pt. „O pochodzeniu cnoty” angielskiego pisarza Matta Ridleya. Choć tytuł może wprowadzać w błąd i sugerować lekką lekturę o zabarwieniu erotycznym, w rzeczywistości jest to poważna publikacja popularno-naukowa.

Ewolucja faworyzuje egoizm

Autor książki rozważa, jak to się dzieje, że ludzie funkcjonują w złożonych społeczeństwach o wyrafinowanym podziale pracy, skoro procesy ewolucyjne zdają się faworyzować zachowania egoistyczne. W tym celu opisuje funkcjonowanie organizmów jednokomórkowych, społeczności mrówek, nietoperzy oraz małp, na człowieku kończąc. Podczas przerwy w zdjęciach do serialu spotkaliśmy aktorkę pochłoniętą swoją książką. Po wyborze lektury można wnioskować, że pani Małgorzata nawet w wolnych chwilach nie daje „głowie odpocząć”.

Z drugiej strony, nie od dziś wiadomo, że nieustanna gimnastyka mózgu jest kluczem do zachowania doskonałej pamięci. A ta w zawodzie aktora jest po prostu niezbędna. Patrząc zaś na tempo pochłaniania książki, można sądzić, że aktorka ma jeszcze niejedną taką publikację w walizce.

KB

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wbrew wcześniejszym zapowiedziom zdjęcia do szóstej serii rozpoczną się dopiero pod koniec roku. Premierowe odcinki zobaczymy w marcu. więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.